penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

łazienka na poddaszu
Wnętrza

Łazienka na poddaszu – jak ją urządzić?

Łazienka na poddaszu może być bardzo klimatycznym miejscem. Warto zadbać, by jej urządzenie było nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. O czym należy pamiętać aranżując łazienkę na poddaszu?

Wanna czy natrysk?

A może jedno i drugie? Wszystko zależy od rozmiarów łazienki. Bardzo często łazienka na poddaszu ma imponujący metraż, w którym można swobodnie umieścić wannę i natrysk. Warto to wykorzystać.

Wannę można umieścić na ścianie, która ma pod skosem wysokość około 150 cm. Będzie to wygodne rozwiązanie. W dużej łazience można wykorzystać wannę wolnostojącą, która będzie świetnie wpisywała się w wystrój glamour lub nowoczesny. Taka łazienka na poddaszu będzie wyglądała jak najwyższej jakości SPA.

Łazienka na poddaszu często jest również tak usytuowana, że można w niej umieścić kabinę prysznicową. Należy jednak pamiętać, że wysokość ścianki kolankowej nie powinna być mniejsza niż 190 cm wysokości.

Do nowoczesnych łazienek świetnie sprawdzają się kabiny prysznicowe typu „walk in”, które mają odpływ w podłodze. Ich największą zaletą jest to, że są one niższe niż modele wyposażone w brodzik. Może się to okazać bardzo znaczące.

Jak wybrać kolory do łazienki?

Łazienki na poddaszu są często mniejszych rozmiarów. Ma to ogromne znaczenie, gdy wybieramy kolor glazury oraz terakoty. Bardzo ważne jest to, by były to kafle w jasnym kolorze, dzięki temu łazienka będzie wydawała się większa.

Biel nadal króluje w małych łazienkach. Świetnie wpisuje się w styl skandynawski, ale również jest idealna do nowoczesnej minimalistycznej łazienki.

Ciemne kolory warto wybrać do dużej łazienki. Łazienka na poddaszu, która ma większe rozmiary będzie pięknie wyglądała, gdy połączymy biel z czernią. Elegancko i z klasą.

Łazienka na poddaszu będzie również wyglądała pięknie w szarym kolorze. Warto jednak skoncentrować się na jasnych i ciepłych szarościach. Można również rozjaśnić szarą łazienkę dobierając dodatki w kolorze jasnego drewna, które jest materiałem ponadczasowym.

Warto wybrać drewniany blat na szafki, kafelki imitujące drewniane klepki na podłogę czy fronty szafek, które połączymy z białym blatem.

Jak wybrać meble do łazienki na poddaszu?

Łazienka na poddaszu może stać się bardzo eleganckim i klimatycznym miejscem. Warto wybrać meble, które sprawią, że będzie wyjątkowa.

Do dużej łazienki na poddaszu można wstawić elegancką toaletkę, która będzie nie tylko prawdziwą ozdobą, ale również miejscem, w którym pani domu będzie przechowywała swoje kosmetyki.

Do łazienki w stylu skandynawskim idealna będzie toaletka w bieli. Prosta i klasyczna. Łazienka na poddaszu w stylu glamour będzie zjawiskowa, gdy toaletka będzie czarna. Wykończenia biżuteryjne dodadzą jej charakteru. Do klasycznie urządzonej łazienki na poddaszu sprawdzi się prosta, drewniana toaletka.

Łazienka na poddaszu, która jest mała i przytulna będzie wyglądała idealnie, gdy zostaną do niej wykonane meble na wymiar, dzięki temu każdy kawałek przestrzeni będzie wykorzystany. W małych łazienkach sprawdza się zabudowa ścianki kolankowej. Jest to idealne miejsce na półki do przechowywania kosmetyków lub szafeczkę, w której będą ręczniki.