penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

antresola nad salonem
Budownictwo

Antresola nad salonem – jak zbudować i wykorzystać dodatkową przestrzeń?

Antresola to świetne rozwiązanie do wysokich pomieszczeń. Nie tylko pomaga zagospodarować przestrzeń, wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jest dodatkową powierzchnią do wykorzystania. Jak zrobić i wykorzystać antresolę nad salonem?

Jak wykorzystać dodatkową przestrzeń?

Antresola nad salonem to dodatkowa przestrzeń, która zawsze się przyda. Warto pamiętać, że przed jej wykonaniem należy zastanowić się, w jaki sposób ją zagospodarujemy.

Antresola nad salonem, która ma służyć wyłącznie do spania może mieć wysokość 120 cm. Jest to wysokość, która pozwala swobodnie usiąść. Niestety poruszanie się po antresoli jest niemożliwe. Planując antresolę trzeba pamiętać, że 20-30 cm należy przeznaczyć na konstrukcję.

Antresola nad salonem może być również idealnym kącikiem wypoczynkowym. Wystarczy położyć wygodny puf worek oraz ustawić niewielki stolik kawowy i miejsce relaksu gotowe. Wstawiając biurko oraz fotel biurowy można stworzyć komfortowe miejsce do pracy lub nauki. Taka antresola powinna mieć 2 metry wysokości.

Aranżując antresole nad pokojem koniecznie trzeba pamiętać o założeniu odpowiedniego oświetlenia. Instalacje należy zaplanować już na etapie projektowania antresoli. Kinkiety nad łóżkiem czy fotelem do czytania są koniecznością. Złe oświetlenie antresoli sprawi, że będzie to miejsce nie praktyczne.

Jak zbudować antresolę?

Antresola nad pokojem najczęściej jest budowana z materiałów drewnianych lub stalowych. Drewno będzie wyglądało idealnie w połączeniu z salonem w stylu skandynawskim, rustykalnym oraz nowoczesnym. Metalowa konstrukcja świetnie będzie komponowała się z wnętrzami nowoczesnymi (metal chromowany) oraz industrialnymi (metal pomalowany na czarno).

Budując antresolę nad salonem nie można zapomnieć o barierce zabezpieczającej. Może być wykonana z metalu, drewna, liny czy szkła.

Schody to kolejny element niezmiernie ważny przy budowie antresoli. Mając więcej miejsca można zaprojektować duże i wygodne wejście. W małych mieszkaniach sprawdzi się drabinka oraz schody składane. Projektując schody warto również zabezpieczyć je barierką. Jest to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim element, który wpływa na bezpieczeństwo użytkowania antresoli.

Antresola nad salonem to ciekawy pomysł na atrakcyjne wnętrze. Jednocześnie jest to sposób na wygospodarowanie dodatkowych metrów w małym lecz wysokim mieszkaniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniu w kamienicy oraz pomieszczeniach fabrycznych. Wysokie pomieszczenia często sprawiają wrażenie eleganckich, ale zimnych. Antresola ociepli wizerunek mieszkania.