penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką
Wnętrza

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką nie jest łatwym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mała łazienka jest zazwyczaj dużym wyzwaniem dla właściciela.

Jak wygląda aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką?

Na kilku metrach kwadratowych trzeba zmieścić wszystkie meble, potrzebne sprzęty oraz akcesoria. Czasami brakuje miejsca na swobodne poruszanie się, dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką. Wszystkim raczej zależy na tym, żeby uzyskany wystrój był modny oraz estetyczny. Wybór ceramiki sanitarnej jest jednak ogromny, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Nie trzeba wcale wydawać fortuny, żeby z pomysłem i dobrym gustem urządzić łazienkę. Działania trzeba rozpocząć od przygotowania właściwego planu. Niewielką przestrzeń najlepiej podzielić na funkcjonalne strefy: miejsce do prania, strefę kąpielową, umywalkową oraz sanitarną. Bliżej wejścia powinna się znaleźć strefa WC, natomiast część z prysznicem najlepiej zlokalizować w dalszej części łazienki. Przy aranżacji strefy kąpielowej lepiej na samym starcie zrezygnować z masywnych kabin, które posiadają standardowe brodziki.

Nowoczesne rozwiązania

Warto postawić na lekkie i nowoczesne rozwiązania, które nie będą przytłaczać wnętrza. Kabinę typu walk in można zamontować w wolnej wnęce. Przy pomocy szklanej ścianki można oddzielić natrysk od pozostałej części łazienki, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wnęki. Przestrzeń można optycznie powiększyć, jeżeli zrezygnujesz z masywnych i ciężkich form ozdobnych. Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w dużej mierze zależy od liczby domowników. W małej łazience oczywiście lepiej sprawdzi się prysznic, ale nie zawsze trzeba rezygnować z wanny. Taka łazienka również może być modna i ergonomiczna, ale trzeba dokładnie zmierzyć pomieszczenie i wybrać właściwy model wanny. Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką wymaga od właściciela lub projektanta naprawdę dużej kreatywności. Miejsce w łazience należy wygospodarować tak, żeby nie zagracić pomieszczenia i nie zepsuć ogólnej aranżacji.

Gdzie postawić pralkę?

Pralka jest urządzeniem, które zazwyczaj nie pasuje do ogólnego wystroju. Ma ona przeważnie duże gabaryty, dlatego bardzo ciężko jest ją gdziekolwiek ukryć. Niektórzy właściciele całkowicie rezygnują z pralki w łazience i wstawiają ją w kuchni lub w przedpokoju. Jednak w zdecydowanej większości polskich domów pralka cały czas znajduje się w łazience i tak powinno zostać. Jest naprawdę wiele sposobów, żeby sprytnie wkomponować pralkę nawet w bardzo małe wnętrze. Całkowite ukrycie sprzętu jest możliwe, dzięki zabudowaniu pralki w małym pomieszczeniu. W ten sposób zabiera ona jedynie minimalną ilość miejsca, które jest niezwykle cenne. Projektanci wnętrz znają różne metody i triki, dzięki którym nawet bardzo małe łazienki są ergonomiczne i prezentują się efektownie. Pralkę można ustawić na równi z linią szafek dolnych, a potem przykryć ją jeszcze blatem. Szafa, w której ukryta została pralka może zostać wyposażona we fronty lustrzane. To pomoże optycznie zwiększyć przestrzeń.