penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

pomysł na stare drzwi
Remont

Ciekawe pomysły na odnowienie starych drzwi

Wybierając jeden z opisanych poniżej sposób na renowację starych drzwi możemy mieć pewność, że będą one nas zachwycać jeszcze przez długie lata.

Pomysł na stare drzwi – pomalowanie ciekawym kolorem

W tej propozycji możemy sami dobrać odpowiedni kolor, który będzie pasował do wnętrza. Jeżeli mamy bardzo stare drzwi, należy w pierwszej kolejności odpowiednio przygotować skrzydła. Takie przygotowanie ma na celu uzupełnienie ubytków oraz oczyszczenie pozostałości np. po starej farbie. Jeśli chcemy zdjąć starą farbę, możemy to zrobić np. opalarką. W przypadku kiedy drzwi są drewniane musimy je zaimpregnować przed nałożeniem farby. Tak przygotowane skrzydła możemy pomalować farbą, która jest odpowiednia do rodzaju malowanych drzwi. Jeśli nie mamy pewności jaką farbę musimy wybrać zawsze możemy poprosić o pomoc fachowca.

Oklejenie starych drzwi tapetą lub grafiką

Ten pomysł jest bardzo ciekawy i nietypowy, ponieważ nie u wszystkich możemy zobaczyć tak odnowione drzwi. Jeżeli wybieramy tapetę, należy zwrócić uwagę na to, by była ona wodoodporna i dosyć gruba, aby nie doszło do żadnych rozdarć. Drzwi przygotowujemy w ten sam sposób jak w przypadku malowania. Następnie przyklejamy tapetę do drzwi, a wszelkie niepotrzebne kawałki odcinamy nożykiem do tapet. Pamiętajmy, że gdy nasz wybór padł na tapetę, która posiada wzory, musimy je bardzo dokładnie złączyć, aby pasowały do całości. Odnowić drzwi można także grafiką, jednak jest to sposób raczej dla drzwi wewnętrznych np. w salonie lub innym pokoju. Taką grafikę możemy kupić gotową lub zlecić jej wykonanie. Kiedy mamy już gotową grafikę należy ją powoli przyklejać na drzwi, aby uniknąć tzw. bąbli powietrza, które bardzo często robią się pod taką folią samoprzylepną. W żadnym wypadku nie możemy od razu odkleić całości, ponieważ nie damy rady jej przykleić tak, aby nie szpeciła drzwi.

Obicie drzwi materiałem

Jest to stara metoda, jednak po dzień dzisiejszy wykorzystywana przez niektóre osoby. Dobieramy materiał tak, by pasował do całości i obijamy nim całe drzwi. Wybierając materiał należy postawić na taki, który jest dosyć gruby, aby się nie rozdzierał. Pamiętajmy również, by koniecznie został obszyty dookoła, by uniknąć strzępienia. Warto wiedzieć, że obijając drzwi w ten sposób możemy do tego celu użyć specjalnego kleju, który połączy drewno z materiałem.

Pamiętajmy, że w przypadku kiedy nasze drzwi posiadają szybę, również możemy ją odnowić przy pomocy folii samoprzylepnych, które są dostępne w wielu wariantach.