penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

plisy okienne
Dom

Jak dobrać plisy okienne do wielkości okna?

Plisy okienne są doskonałym sposobem na zapewnienie sobie większego komfortu oraz nowoczesnego wyglądu dla naszych okien. Jednak, aby w pełni cieszyć się ich funkcjonalnością, należy je odpowiednio dobrać do wielkości okna. Poniżej opisujemy najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy dobieraniu plis okiennych.

Jak dobrać plisy okienne do wielkości okna?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy dobieraniu plis, jest rama okienna. Jeśli wielkość okna są mniejsze niż standardowe, może być konieczna zmiana rozmiaru ozdoby, czyli cięcie na wymiar. Krawędzie plis powinny być zgodne z krawędziami okna, aby całość wyglądała estetycznie. Niektóre plisy mają specjalne wyprofilowane granice, które należy dopasować do kształtu szyby.

Plisy tylko w prostokątnych oknach?

Mogłoby się wydawać, że takie rolety harmonijkowe występują tylko w kształcie prostokątnym. Nic bardziej mylnego! Możemy dostać je w różnych formach- trójkąta, półokręgu czy łuku. Niecodzienny kształt okna nie przekreśla marzeń o posiadaniu plis.

Plisy okienne- jaki kolor wybrać?

Plisy okienne dostępne są w wielu różnych wzorach i materiałach, dzięki czemu można je dopasować do konkretnego wystroju wnętrza. Ważne jest, aby wybrać design, który będzie się dobrze prezentował w danym otoczeniu. Plisy okienne o ciemniejszych odcieniach są często wybierane do przytulnych pomieszczeń, ponieważ ich ciemniejsze kolory nie przepuszczają tak dużo światła. Idealnie sprawdzą się w sypialni. Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenie było jasne i przytulne, wybierz jasne kolory. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w salonie.

Jak zamontować plisy okienne?

Plisy okienne są łatwe w montażu, jednak ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją zamontowania, wziąć pod uwagę wielkość okna i zastosować się do zaleceń producenta. W przeciwnym razie plisy mogą nie działać poprawnie lub nie trzymać się okna. Należy pamiętać, że występują różne rodzaje plis. Bezinwazyjne plisy to takie, przy których nie trzeba wiercić otworów. Żaluzje mocowane na ramie są montowane za pomocą haczyków, a przy tych montowanych na listwie lub na kątownikach, trzeba użyć wiertarki. Dobór rodzaju plis okiennych zależy tylko od nas i od tego, na co możemy sobie pozwolić przy swoich oknach.

Podsumowując, dobieranie plis do mieszkania wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnych czynników. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar, wzór, krawędzie i kolor tak, aby całość wyglądała estetycznie. Ponadto należy przestrzegać instrukcji montażu, aby żaluzje plisowane Anwis działały poprawnie.