penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

linoleum na balkon
Wnętrza

Jak kłaść i wybrać odpowiednie linoleum na balkon?

Na podłogę na balkonie nie zawsze trzeba kłaść płytki. Bardzo dobrze sprawdza się linoleum, które jest materiałem stosunkowo niedrogim, z powrotem wracającym do łask. Popularne kiedyś, dzisiaj znowu święci swoje tryumfy i jest coraz częściej stosowane w takich miejscach jak balkon czy taras.

Czym jest linoleum?

Linoleum to przykład materiału wykończeniowego. Powstaje on z materiałów naturalnych, którymi są: mączka drzewna i korkowa, olej lniany oraz pigmenty i wapienie, które umieszcza się na płótnie jutowym. Dodatkowo wykładziny takie pokrywa się polimerem lub akrylem, co znacznie je wzmacnia. Jest to bardzo nowoczesny materiał wykończeniowy, odporny na uszkodzenia mechaniczne, zawilgocenia, zarysowania. Bardzo ładnie prezentuje się na podłodze w kuchni, korytarzu, łazience. Idealnie pasuje też linoleum na balkon.
Jest to materiał niedrogi, który w łatwy i prosty sposób kładzie się na podłogi. Dzięki swoim zaletom linoleum jest idealne, gdy trzeba przeprowadzić szybką i tanią metamorfozę danego wnętrza.

Tani materiał na podłogę

Linoleum na balkon, do kuchni, do sypialni czy do innych pomieszczeń jest doskonałą alternatywą dla drogich płytek podłogowych, tarasowych czy drogiego gresu lub desek podłogowych. Ceny tego materiału zaczynają się już od kilku złotych za m2, a wszystko zależne jest od rodzaju linoleum i od metody, w jakiej zostało ono wykonane. Na wysokość ceny wpływ ma także jego grubość oraz wzory, które są na nim umieszczone.

Bogate wzornictwo

Bogate wzornictwo również jest bardzo dużym atutem tego typu materiału wykończeniowego. Dzięki niemu można dobrać odpowiedni rodzaj linoleum do każdego stylu danego pomieszczenia. Linoleum bywa w szarych i brązowych kolorach, posiada duże nowoczesne i geometryczne wzory, czasami bywa imitacją drewna lub gresu podłogowego, lub też przypomina marmur. Występuje w jasnych kolorach i w bieli i w takiej wersji idealnie rozświetla zaciemnione pomieszczenia.

Gdzie sprawdza się linoleum?

Linoleum na balkon to doskonały przykład, gdzie sprawdzi się ono idealnie. Jednak sporo osób decyduje się też na linoleum w salonie lub w sypialni. Ten naturalny materiał jest bardzo ciepły i przyjemny w dotyku. Odpowiednie dobranie go do danej aranżacji może spowodować, że będzie dopełnieniem dekoracji danego pomieszczenia. Wykorzystanie go może nie tylko być oszczędnością, ale i także strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o całościową aranżację.
Idealnie sprawdza się w kuchni i łazience, przedpokoju, a niektóre osoby decydują się nawet na położenie go na ścianie i tak tez robią, na przykład w łazience.