penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

makrama
Dom Wnętrza

Jak zadbać o porządek w stylowej sypialni?

Aby sen dawał maksymalnie dużo korzyści, należy zadbać o odpowiednie samopoczucie przed zgaszeniem światła. Wyciszony organizm znacznie szybciej zapadnie w sen i odda się regeneracji. To dlatego warto dopilnować, by w sypialni panowała odpowiednia atmosfera, a przede wszystkim ład i porządek. Sprawdź, jak o nie zadbać.

W czystej sypialni śpi się lepiej!

Nie należy kłaść się do łóżka z negatywnymi emocjami, ani też głową pełną niewykonanych obowiązków. Jeśli ostatnim, co zobaczysz, będzie sterta ubrań do prasowania czy niewytarte kurze, odprężenie się może przyjść z trudem, a poziom efektywności snu spadnie.

Uporządkowana sypialnia ma także ogromne znaczenie rano. Pobudka w zagraconym pokoju może przypominać twarde lądowanie. Cały spokój ducha pryśnie, gdy tylko uniesiesz powieki. Urządź swoją sypialnię w taki sposób, by przede wszystkim dobrze się w niej czuć. Jeśli nie przepadasz za sprzątaniem, zadbaj o to, by utrzymanie porządku nie wymagało dużego zaangażowania i przychodziło z łatwością.

Pamiętaj o dobrym zaciemnieniu okna, by jak najmniejsza ilość światła docierała do Ciebie podczas snu. Jeśli nie masz żaluzji w oknach, fantastycznie sprawdzą się zasłony. Wiele modeli znajdziesz w ofercie Sinsay. W sklepach tej sieci dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, by urządzić funkcjonalną i łatwą do sprzątania sypialnię. Zajrzyj na stronę https://www.sinsay.com/pl/pl/ i zrób zakupy bez wychodzenia z domu.

Aranżacja sypialni – tylko to, co niezbędne

Już przy urządzaniu pokoju pamiętaj o tym, by unikać nadmiaru dodatków. Jeśli zależy Ci na tym, by wyeksponować pamiątkowe puchary, trofea, zdjęcia możesz zamknąć je w przeszklonej gablotce. Postaraj się, by wycieranie kurzy było czynnością, którą załatwisz w kilka minut. Dzięki temu nie będziesz tego odkładać na kolejne dni. Idealnie, jeśli w sypialni zmieści się duża, pojemna szafa, szafki nocne i komoda. Główną rolę gra jednak łóżko. Poza tym, że musi być komfortowe, również wymaga odpowiedniej aranżacji. Wybierz przyjemną dla oka pościel, którą można prać w wysokich temperaturach. Pamiętaj, by każdego dnia ścielić łóżko. Wystarczy chwila, by ułożyć ładnie pościel, nakryć kapą i ozdobić ładnymi poduszkami. Przejrzyj narzuty na łóżko sypialniane dostępne w Sinsay i wybierz te, które najbardziej wpisują się w styl Twojego domu. Możesz mieć 2-3 modele na zmianę, dzięki czemu z łatwością wprowadzisz do wnętrza odrobinę świeżości. Podobnie sprawdzi się choć jedna poszewka dekoracyjna na wybraną poduszkę. To drobna ozdoba, która nada pomieszczeniu stylu.

Jak sprzątać w sypialni na co dzień?

Łatwiejsze niż robienie porządku jest utrzymywanie go. Chyba lepiej każdego dnia poświęcić kwadrans niż całą wolną sobotę? Rano po wstaniu z łóżka otwórz szeroko okno i przewietrz pomieszczenie oraz leżącą swobodnie pościel. Dopiero po porannej toalecie czy nawet śniadaniu, pościel łóżko, nakryj je elegancką narzutą. Uporządkuj stoliczek nocny, zabierz z niego szklankę, ułóż równo książkę, włóż okulary do pokrowca, schowaj do szuflady ładowarkę do telefonu. Wieczorem rozejrzyj się, czy wszystko jest na swoim miejscu. Nie pozostawiaj na podłodze, fotelu czy rowerku treningowym ubrań. Regularnie staraj się odkurzać podłogę i przecierać ją na mokro. Dzięki temu ograniczysz ilość kurzu i roztoczy.

Ład w sypialni nie jest trudny do osiągnięcia, lecz wymaga samodyscypliny. Pamiętaj jednak zawsze, dlaczego to robisz. Dobry sen to podstawa zdrowia fizycznego i psychicznego. Wysypiaj się w dobrze urządzonej, czystej sypialni i z radością zaczynaj każdy kolejny dzień.