penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

obrazy japońskie
Dom

Japońskie obrazy – do jakich wnętrz pasują?

Obrazy z motywem japońskim coraz częściej zdobią ściany naszych mieszkań. Sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, jak i w mieszkaniach w stylu japandi, który w ostatnim czasie podbija nasze serca.

Sztuka w kraju Kwitnącej Wiśni

Japońskie obrazy bardzo często przedstawiają przyrodę, która jest bardzo ważna w tym kraju. Krajobrazy, roślinność i zwierzęta to motywy, które bardzo często powtarzają się niemal we wszystkich epokach.

Mówiąc o obrazach japońskich warto wspomnieć o sztuce malowania tuszem. Suibokuga to sztuka, która wydaje się dosyć prosta i schematyczna, ale jest to tylko pozorna prostota. Obrazy z motywem japońskim malowane tuszem są wyjątkowo kunsztowne i piękne. Cechuje je elegancja, która idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza.

Gdzie pasuje malarstwo japońskie?


Obrazy japońskie, które są wyjątkowo precyzyjne, dokładne i jednocześnie symboliczne pasują do wnętrz surowych i minimalistycznych. Ich symbolika i filozofia, która przebija z każdego dzieła, sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurach czy firmach.

Obrazy z motywem japońskim idealnie będą pasowały również do mieszkań, które zaaranżowane są w modnym stylu japandi. Jest to połączenie surowości japońskiej kultury ze skandynawskim klimatem, który już wiele lat temu podbił nasze serca i na dobre zagościł w naszych domach.

Japońskie obrazy, gdzie motywem przewodnim jest pagoda będą pasowały do salonu czy holu, który widzą wszystkie odwiedzające nas osoby. Obrazy z motywem japońskim, gdzie przede wszystkim podkreślona jest rola przyrody będą idealne do sypialni. Kwitnąca wiśnia jest kwiatem najbardziej kojarzonym z Japonią. Często na obrazach jest spotykana orchidea lub bambus, które w otoczeniu wody będą pięknie prezentowały się w pokoju kąpielowym.

Obrazem japońskim, który wprowadzi orientalny klimat do sypialni może być również symbol mandali, która jest wyjątkowo popularna w japońskiej kulturze. Mandala w purpurowym kolorze będzie pięknie prezentowała się w sypialni w czarnym kolorze. Mandala w czerwieni ożywi stonowaną sypialnię w szarościach, a japoński obraz w beżach i brązach idealnie wpisze się w stonowane wnętrze japandi.

Wybierając obrazy z motywem japońskim, warto również pamiętać o portretach, gdzie najczęściej widzimy gejszę lub samuraja. Taki obraz będzie idealnie prezentował się w siedzibie firmy.

Japońskie obrazy pięknie podkreślają charakter wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sztuka, która całą swoją urodę pokazuje w mieszkaniach minimalistycznych, a wręcz surowych. Sztuka japońska nie lubi wielu dodatków.