penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

pomarańcz dom
Dom

Kolor pomarańczowy wraca do łask – poznajcie aranżację w tym wydaniu

Kolor pomarańczowy jest niezwykle energetyczny. Wprawia w pozytywny nastrój, dodaje enregii, pobudza. Trudno przejść obok niego obojętnie. Pomarańczowy wzmaga także apetyt, dlatego często jest wybierany w aranżacjach kuchni. Jak wykorzystać pomarańczowy we wnętrzach? Poznajcie aranżację w tym wydaniu.

Pomarańczowy na ścianach i drewno na podłodze, czyli udane połączenie aranżacyjne

Jak wiadomo połączenia występujące w naturze najlepiej się sprawdzają. Dlatego nie wiedząc jak łączyć kolory można przyjrzeć się temu co „zmalowała” Ziemia. I co widzimy myśląc o kolorze pomarańczowym? Oczywiście drzewka cytrusowe, a dokładnie pomarańczowe. Być może niektórzy oczami wyobraźni właśnie przenoszą się do Sewilli, która słynie z pomarańczy rosnących wszędzie przy drogach. Co ciekawe od niedawna z pomarańczy właśnie w tym regionie pozyskuje się energie – ot taka „eko” innowacja, dzięki której owoce nie są marnowane! Wracając jednak do aranżacji wnętrz, skoro drzewa pięknie wyglądają udekorowane pomarańczowymi owocami, to w salonie czy pokoju dziecka można kolor pomarańczowy na ścianach połączyć z drewnem na podłogach. Pomarańczowy dobrze komponuje się także z błękitem i odcieniami niebieskiego, także granatem. Dlatego można część ścian wykończyć w dekoracyjnych płytkach z niebieskim lub granatowym ornamentem, a część pomalować na pomarańczowo. W ten sposób może powstać rustykalna aranżacja w energetycznym wydaniu. Pomarańczowa ściana dobrze będzie się też prezentować w towarzystwie płyt korkowych i w ten sposób powstanie baza dla aranżacji skandynawskiej lub boho.

Meble tapicerowane z dodatkiem pomarańczu lub w pomarańczowym wydaniu – z czym je łączyć?

Oczywiście pomarańczowy może być także widoczny w elementach wyposażenia wnętrz. Dobrze mogą sprawdzić się tapicerowane pomarańczowe fotele, które można zestawić z fotelami w odcieniach brązu albo zdecydować się na takie w odcieniach zieleni. Takie kontrasty we wnętrzu będą się świetnie prezentować. Oczywiście w salonie może stanąć brązowa sofa, a także pomarańczowe fotele tapicerowane. Można również na brązową sofę wybrać pomarańczowe poduszki, z kolei na fotele pomarańczowe – zielone dekoracyjne jaśki. Jeśli chodzi o meblościanki to do tapicerowanych elementów pomarańczowych będą pasować głębokie odcienie brązu, ale i czerń.

Jakie dodatki wybrać do wnętrza urządzonego w pomarańczowych barwach? Postaw na antyramy!

Oczywiście wnętrze w pomarańczowych barwach warto uzupełnić o odpowiednie dodatki. Świetnie sprawdzą się antyramy. Można wybrać modele z plexi albo ze szkła. Oczywiście te pierwsze sprawdzą się do pokoju dziecka. Takie elementy bardzo dobrze eksponują grafiki, ale i zdjęcia. Nie odwracają uwagi od sztuki, a wręcz przyciągają do niej wzrok. Można je połączyć z ramkami passe partout i jeszcze bardziej elegancko wyeksponować ulubione fotografie, np. z wykonanej rodzinnej sesji zdjęciowej. Jeżeli cenisz minimalizm, kliknij antyramy w dobrej cenie LINK i dowiedz się więcej. Znajdziesz modele różnej wielkości, które dopasujesz do Twojego wnętrza z pomarańczem w roli głównej. Ponieważ kolor jest intensywny dodatki powinny być subtelne. Co zatem jeszcze się sprawdzi do pokoju urządzonego w pomarańczowych barwach. Otóż można zdecydować się na preparowane pawie pióra albo beżową trawę pampasową. Osobiście preferujemy drugą wersję, choć dla wielu osób pawie pióra są symboliczne i oznaczają wiedzę, autorytet i piękno.

Z jakimi kolorami we wnętrzu można ponadto łączyć pomarańczowy?

Już wiecie, że pomarańczowy dobrze komponuje się z zielenią, ale i brązem, a także wszelkimi odcieniami niebieskiego. A co ponadto? Pomarańczowy dobrze komponuje się z żółtym w końcu owoce cytrusowe – pomarańcze i cytryny to jedna rodzina. Pomarańczowy można również łączyć ze złotem. Do pokoju, gdzie dominuje pomarańczowy i brązowy można wybrać złote dodatki. Pomarańczowy dobrze komponuje się także ze wszystkimi odcieniami szarości. Jak więc widać nie musi być we wnętrzach kolorem trudnym, mało przystępnym i pasuje do wielu barw. Aranżacja z pomarańczowymi elementami zyska pozytywną energię.