penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

sypialnia w starym stylu
Wnętrza

Modna i przytulna sypialnia w starym stylu

Starodawny styl coraz częściej gości w naszych domach. Sypialnie w tym typie są niezwykle estetyczne, eleganckie i wpasowują się w bardzo wiele gustów. Sypialnia w starym stylu nie musi być wcale urządzona drogo ani w sposób trudny. Za co jednak się zabrać na samym początku i co to dokładnie oznacza retro, vintage albo starodawny styl aranżacji?

Elegancja i historia

Meble sypialniane w starym stylu nawiązują dość często do dawnej przeszłości. Kojarzy się to z pierwszą połową XX wieku, a nawet XIX wiekiem, gdy u bogatych ludzi meble nie tylko miały pełnić swoją pierwotną funkcję, ale i być ozdobą samą w sobie. Wyróżnia się to poprzez ornamenty, ozdobne stelaże łóżek, jasne kolory oraz nutę nostalgii, która przebija poprzez tajemniczą aurę przeszłości.
Takie meble w starym stylu retro można spotkać nie tylko w specjalnych komisach albo sklepach z antykami, ale również w nowoczesnych sklepach, które stylizują swoje produkty na ten właśnie styl. Można również skorzystać z aukcji w Internecie, gdzie po dobrej cenie można znaleźć odrestaurowane meble.

Kolorystyka starego stylu

W retro sypialni dominują stonowane i raczej jasne odcienie. Biel, szarość, beż, jasny brąz, niebieski albo różowy to podstawa. W taki sposób można pomalować ściany, by później urządzić pokój ciemniejszymi meblami albo wręcz na odwrót. Kontrast taki jest równie dobry jak pozostawienie wszystko w jasnych barwach, co nadaje romantycznego i lekkiego klimatu. Przestrzeń taka momentalnie zyskuje na elegancji, estetyce i wyciszeniu, stając się świetnym kątem do odpoczynku z książką w ręku. Dobieranie wystroju do pokoju powinno cechować się dobrym smakiem. Nie można przesadzić albo nieumiejętnie mieszać stylów. Motywy roślinne oraz pasy świetnie się sprawdzą i zaprezentują na ścianach albo pościeli.

Sypialnia w starym stylu – dla kogo?

Meble i dekoracje w stylu vintage mogą nie spodobać się każdemu, w szczególności mężczyzną. Taki styl dość często wybierany jest właśnie przez kobiety, w szczególności młode dziewczęta, które doceniają delikatność i piękno takich mebli, nawet jeśli nie są oryginałami. Nadaje to magicznego klimatu niczym prosto z romantycznych powieści Jane Austen. Do takiego typu sypialni pasują rośliny oraz szerokie i obszerne regały z książkami. Styl pasuje do typowych romantyków oraz marzycieli, który uwielbiają zanurzyć się w swojej wyobraźni albo artystów.
Meble w starym stylu pasować będą również do pokoju gościnnego jako ładna wizytówka naszego domostwa.