penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

płytki 120x60
Dom

Najlepsze płytki 120×60

Coraz więcej osób decyduje się na montaż płytek wielkoformatowych. Nadają się one nie tylko na podłogę, ale też na ścianę. Warto dowiedzieć się, jakie płytki 120×60 cm są najlepszym wyborem.

Sprawdzone płytki

Wielkoformatowe płytki stosowane są od wielu lat. Dzięki nim można stworzyć piękną łazienkę. Instalowane są one też w salonach. Płytki 120×60 cm można zakupić w wielu sklepach internetowych, jak i stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie, jednak wiele w tej kwestii zależy od konkretnie wybranej firmy. Warto wiedzieć o tym, że grubość płytek wielkoformatowych wynosi od 3 milimetrów, do nawet 12 milimetrów. Okazuje się, że najcieńsze płytki są instalowane na ścianach wewnętrznych i nierzadko wzmacnia się je siatką z włókna szklanego. Co istotne, pocienione płytki można położyć nawet na istniejących już okładzinach ceramicznych, co jest coraz częstszym rozwiązaniem. W ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz wysiłku, który normalnie poświęcany jest na skuwanie starej powierzchni. Dlatego coraz więcej osób stawia na pocienione płytki. Warto zauważyć, że cieńsze płytki zabierają również znacznie mniej przestrzeni użytkowej w mieszkaniu, dlatego są chętnie wybierane przez ludzi z całego świata. Materiałem, z którego zostały zrobione płytki wielkoformatowe, najczęściej jest gres oraz glazura. Do tego dolicza się też terakotę, a także kilka innych. Ważne jest to, że im większy format, tym istotniejsza staje się forma położenia, a także przebieg fug. Ma to istotny wpływ na estetykę wykonania, o czym niestety nie każdy pamięta.

Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Nie każdy wie o tym, że ułożenie płytek wielkoformatowych stanowi znaczenie większe wyzwanie aniżeli położenie mniejszych płytek. Jeżeli mowa o większym formacie, ciężko ukryć bądź zatuszować wszelkie nierówności. Nie można też poziomować bądź zastosować przesunięcia. Jak się okazuje, poprawne ułożenie większych płytek wymaga przygotowania idealnie gładkiej powierzchni, dlatego do tego celu najlepiej zatrudnić najlepszych fachowców. Najlepiej, żeby takie płytki zostały kładzione przez co najmniej dwie osoby. Często stosowana jest upłynniona masa klejowa, a także gumowy młotek przeznaczony do dociskania powierzchni płytek. Aby nie dopuścić do przypadkowego pęknięcia materiału, należy wypełnić klejem całą powierzchnię pod płytą, nie zostawiając żadnych pustych miejsc, co niestety jest powszechnym błędem. Płytki 120×60 cm powinny posłużyć przez wiele lat, dlatego warto je zakupić w sprawdzonym sklepie branżowym. Wybierz płytki do swojego wnętrza na https://kaflando.pl/.