penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

ogrody pokazowe
Ogród

Najpiękniejsze ogrody pokazowe w Polsce

Ogrody pokazowe są idealnym miejscem jeśli chcemy zaczerpnąć pomysłu do stworzenia własnego ogrodu. Miejsca te są również idealne w celu zwiedzania, dlatego jeśli mamy taką okazję warto do nich zajrzeć.

Ogród pokazowy w Mrągowie

Możemy bez problemu wybrać się tam np. wracając z wakacji nad jeziorem. Ogrody te są kompleksem kilkunastu ogrodów tematycznych, a każde z nich jest zrobione w innym stylu. Miejsce to jest bardzo ciekawe, a na jego terenie znajduje się również miejsce, w którym przebywają motyle.

Ogród pokazowy Kapias w Goczałkowicach

Te ogrody są jednymi z najbardziej znanych w Polsce, ich historia sięga 1979 roku, gdy Bronisław Kapias zaczął sadzić rośliny i aranżować niewielki wtedy kawałek ziemi. Obecnie powierzchnia ogrodu została powiększona o Nowe Ogrody, w których prócz różnych gatunków roślin możemy znaleźć restaurację. W ogrodzie tym jest organizowanych sporo atrakcji dla najmłodszych.

Ogród pokazowy traw na Szkółce Daglezja

Na samym początku ogród ten należał do obiektów prywatnych, jednak z czasem został udostępniony dla osób zwiedzających. Miejsce to zostało podzielone na kilka stref, a możemy w nich podziwiać krzewy, rabaty z bylinami, trawy oraz kolekcję miskanta chińskiego, która zalicza się do jednej z największych na świecie.

Pokazowy ogród – Arboretum Trojanów w Trojanowie koło Kalisza

W miejscu tym możemy podziwiać roślinność znajdującą się, aż na 8 hektarach. Arboretum zostało założone w 1998 roku przez państwo Bąkowskich. Kolekcja roślinności obejmuje m.in. trawy ozdobne, byliny, drzewa i krzewy w kilkuset odmianach. W tym miejscu możemy również zakupić różnego rodzaju sadzonki, które chcemy mieć w swoim ogrodzie.

Arboretum – Bolestraszyce

Jest to wspaniałe miejsce oddalone o ok. 7 km od Przemyśla. Możemy tutaj podziwiać nie tylko bardzo rzadkie gatunki drzew, ale także zabytkowy dwór, który znajduje się na tym terenie. Teren ten jest doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Frank – Raj

Ogrody w tym miejscu są bez wątpienia największą atrakcją dla turystów. Miejsce to stworzył Hubert Kopciowski, a na obszarze 2 hektarów możemy podziwiać ogrody historyczne, bylinowe, współczesne oraz ogród botaniczny. W tym miejscu również możemy zakupić rośliny do naszego ogrodu.

Miejsca takie jak pokazowe ogrody nie tylko eksponują różne gatunki roślinne, ale również dzięki nim możemy zaczerpnąć troszkę historii, doskonale odpocząć oraz wykonać mnóstwo zdjęć w przepięknej roślinnej scenerii.