penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

pojemniki na wodę do ogrodu
Ogród

Pojemniki na wodę do ogrodu a korzystanie z deszczówki

Każdy ogród prezentuje się doskonale, jeśli znajdują się w nim bujne oraz okazałe rośliny. Niemniej potrafią one dobrze rosnąć tylko wtedy, gdy są dobrze pielęgnowane oraz regularnie podlewane. Do tego celu najlepsza jest deszczówka. Warto zatem gromadzić zapasy wody gdy na dworze pada deszcz. Jakie pojemniki na wodę do ogrodu są najlepszym rozwiązaniem?

Oszczędność wody a podlewanie roślin deszczówką

Kwestie dotyczące oszczędzania wody są coraz bardziej obecne w świadomości wielu osób. Chodzi tu nie tylko o ekologię, lecz także optymalizację kosztów związanych z poborem bieżącej wody.

Dziś wielu właścicieli przydomowych ogrodów decyduje się na podlewanie roślin wodą deszczową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem wówczas posadzone w ogrodzie rośliny dobrze wzrastają oraz są okazałe. A przy okazji można w dużym stopniu zmniejszyć w swym gospodarstwie pobór wody. Aby móc korzystać z deszczówki, trzeba wyposażyć się w odpowiedni pojemnik na wodę.

Jakie wybrać pojemniki na wodę do ogrodu?

Obecnie na rynku jest dostępnych mnóstwo pojemników idealnych do przechowywania wody deszczowej. Każdy właściciel ogrodu zainteresowany zakupem ma do wyboru różnorodne beczki z kranikiem. Poszczególne pojemniki różnią się pomiędzy sobą wielkością oraz rodzajem tworzywa. Zbiorniki wyposażone w kranik są bardzo praktyczne podczas użytkowania, bowiem można je bez problemu podłączyć do węża ogrodowego. Nie trzeba wówczas posiadać pompy, która to pobierałaby zgromadzoną wodę.

W wielu sklepach dostępne są również specjalne skrzynki przeznaczone do zagospodarowania takiej wody deszczowej, która jest zbierana z nawierzchni utwardzonych. Dzięki systemowi rynien, rur oraz studzienek możliwe jest jej bezciśnieniowe rozprowadzenie po gruncie.
Tego typu skrzynki można ze sobą łączyć w zależności od tego, jaką ilość wody zamierzamy magazynować. System ten jest montowany pod ziemią, zatem nie ma żadnego problemu z posiadaniem w ogrodzie nieestetycznego zbiornika.

Inne pojemniki do magazynowania wody

Wodę deszczówkę można też z powodzeniem magazynować w ogrodzie w sadzawkach, oczkach wodnych oraz różnorodnych poidełkach.

Do przechowywania wody deszczowej doskonale nadaje się również stara wanna czy taczka. Dobrze jeśli pojemniki są wykonane z materiałów odpornych na rdzę, bowiem wówczas potrafią służyć niezawodnie przez długi czas.

Wodę deszczową można też magazynować w dużych, ceramicznych doniczkach oraz bezpośrednio w konewkach, którymi są podlewane rośliny.