penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

Ściany przesuwne
Dom

Ściany przesuwne – sposób na zmianę wnętrza bez remontu

Chcesz zmienić swoje mieszkanie lub powierzchnię biurową bez konieczności inwestowania środków, czasu i energii w wyczerpujący remont? Ciekawym rozwiązaniem są ściany przesuwne, pozwalające na dostosowanie stosunkowo niewielkim kosztem mieszkania czy domu do własnych potrzeb. Dowiedz się więcej o ścianach przesuwnych i przekonaj się, czy to dobry wybór również dla ciebie.

Ściany przesuwne – co to jest?

Ściany przesuwne to przegrody, których położenie zmienia się najczęściej za pomocą specjalnych prowadnic, znajdujących się w suficie lub podłodze. Mogą mieć formę gładkiej ściany, ale istnieją też inne rodzaje – złożone z paneli, tworzących podczas składania harmonijkę lub obracających się wokół osi pionowej czy poziomej. Wybór ścian przesuwnych do przestrzeni domowej lub biurowej wymaga zastanowienia, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi opcjami  https://optimalpoland.pl/.

Dzięki możliwości łączenia na różne sposoby ściany przesuwne mogą być bazą do różnych ciekawych konfiguracji – za ich pomocą tworzy się przestrzenie zamknięte lub otwarte. Co więcej, mogą być one wyposażone w drzwi i okna, a nawet półki, tablice i oświetlenie.

Zalety ścian przesuwnych

Zastanawiasz się, czy ściany przesuwne to możliwość, którą warto wziąć pod uwagę? Oto ich najważniejsze zalety:

  • Zmiana układu pomieszczenia bez czasochłonnego i kosztownego remontu – postawienie nowej ściany na stałe to duża inwestycja, nie zawsze opłacalna. Osoby, którym zależy na dużej elastyczności, lub takie, które po prostu nie chcą w danej chwili przeprowadzać remontu, bardzo cenią sobie możliwość zainstalowania ścian przesuwnych.

  • Optymalne wykorzystanie przestrzeni – Ściany przesuwne zajmują niewiele miejsca i jednocześnie umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. To bardzo cenne, zwłaszcza w małych i wielofunkcyjnych pomieszczeniach, takich jak biura czy mieszkania, gdzie trzeba sprytnie zagospodarować każdy metr kwadratowy.

  • Wygląd i styl – Lekkie, mobilne ściany ze względu na duże możliwości dostosowania ich do swoich preferencji prezentują się stylowo i nowocześnie. Z łatwością dopasujesz je do charakteru wnętrza, tworząc spójną aranżację. Dzięki temu, że ściany przesuwne umożliwiają też tworzenie przestrzeni półotwartych, mogą też pełnić dodatkową funkcję dekoracyjną.

Rodzaje ścian przesuwnych

Istnieją różne rodzaje ścian przesuwnych, wykonuje się je też z różnych materiałów, między innymi z drewna, szkła, metalu i płyty laminowanej, ale też tkaniny czy tapety.

Ściany przesuwne dzieli się ze względu na sposób ich przesuwania na trzy najważniejsze rodzaje:

  • ściany przesuwne suwane – przesuwają się wzdłuż poprowadzonych w suficie lub podłodze prowadnic, są solidne, mogą też mieć właściwości izolujące, zapewniając pracownikom lub domownikom niezbędną prywatność i ciszę do nauki czy pracy

  • ściany przesuwne składane – nie są gładkie, tak jak ściany suwane, zamiast tego tworzą chowaną harmonijkę, są lekkie i wygodne, ale nie mogą zapewnić tak dobrej izolacji

  • ściany przesuwne obrotowe – w tym przypadku panele obracają się wokół osi (poziomej lub pionowej), co umożliwia budowanie różnych układów i elastycznej zmiany przestrzeni w zależności od potrzeb, ich wadą jest konieczność zapewnienia większej ilości miejsca do manewrowania

Czy warto zainstalować ściany przesuwne? Wiele jednak jak zawsze zależy od naszych osobistych preferencji i od budżetu, jakim dysponujemy. Z pewnością mają one wiele zalet i stwarzają ciekawe możliwości, które w rękach kreatywnej osoby przemienią się z pewnością w ciekawe i zarazem funkcjonalne rezultaty.

Materiał zewnętrzny