penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

szklane ściany
Budownictwo

Szklane ściany a nowoczesna przestrzeń biurowa

Szkło to tworzywo, które świetnie się prezentuje. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się szklane ścianki działowe, które można ciekawie wkomponować w wiele nowoczesnych aranżacji. Gdzie warto zamontować szklane ściany?

Ścianki ze szkła idealne do przestrzeni biurowej

Jakie są rodzaje szklanych ścian w biurach?

W każdym nowoczesnym biurze bardzo dobrze prezentują się zarówno ścianki ramowe, jak i bezramowe.

Ścianki ramowe charakteryzują się tym, że szkło jest umieszczone w aluminiowym profilu. Jest ono utrzymywane w odpowiedniej pozycji, dzięki użyciu listew zatrzaskowych, które są wykonane z PCV.

Z kolei ścianki bezramowe charakteryzują się tym, że są mocowane za pomocą specjalnych okuć. Ściany te odznaczają się wyjątkowym efektem wizualnym. Niezwykle elegancko prezentują się w przestrzeniach o minimalistycznym designie.

Z kolei istotną zaletą ścianek ramowych jest to, że można je bardzo szybko oraz sprawnie zamontować czy też zdemontować. Dzięki temu, można je z łatwością rzenosić z miejsca na miejsce, co w przypadku wielu firm ma istotne znaczenie.

Szklane ściany w bogatej ofercie

Każda duża przestrzeń, w której obecne są ściany ze szkła prezentuje się wyjątkowo. W tych pomieszczeniach, w których zamontowane są szklane ścianki ramowe istnieje możliwość wykorzystania drzwi uchylnych oraz przesuwnych. Z kolei ściany wykonane w systemie bezramowym są zazwyczaj oparte o systemy z elektrozaczepem lub samozamykaczem.

Niemniej jedne i drugie stanowią bardzo ciekawe wyposażenie każdej przestrzeni biurowej. Ich dużą zaletą jest to, że można je gustownie wkomponować w każde wnętrze.

Dziś szklane ścianki są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Każdy klient zainteresowany ścianki ornamentowe, przezroczyste, półprzezroczyste, matowe oraz emaliowane. Nie brakuje też takich ścianek na których znajdują się ciekawe zdobienia, w postaci różnorodnych napisów oraz wzorów.

Szklane ścianki nie tylko wyglądają designersko, lecz także w dużym stopniu zwiększają komfort pracy. Optycznie powiększają one przestrzeń dookoła stanowiska pracy, dzięki czemu praca jest wykonywana w przytulnym klimacie.