penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

wynajem mieszkań na doby
Nieruchomości

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wynajmie mieszkań na doby?

Wynajem mieszkań na doby to alternatywa dla hoteli. Jest to dobry sposób zainwestowania w nieruchomości. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to bardzo pracochłonne zajęcie. Jak stworzyć ofertę, która będzie atrakcyjna dla najemców?

Najem krótkoterminowy – co to jest?

Wynajem mieszkań na doby to oferta skierowana do osób przyjezdnych. Turyści oraz pracownicy w delegacji coraz częściej, zamiast szukać hotelu czy pensjonatu, poszukują mieszkania do wynajęcia.

Hotele, które są bezosobowe i pełne turystów nie spełniają już oczekiwań gości. Mieszkania na wynajem to konkurencyjne ceny, wysoki standard oraz swoboda, która w pensjonacie jest nieosiągalna.

Jak wybrać odpowiednie mieszkanie?

Wybierając mieszkanie, które będzie atrakcyjne dla turystów należy skoncentrować się na atrakcyjnej lokalizacji. Mieszkanie musi być usytuowane w centrum lub na osiedlu, które jest dobrze skomunikowane z atrakcjami turystycznymi miasta. Turyści, którzy na kilka dni odwiedzają miasto chcą mieć wszystkie jego atrakcje w zasięgu ręki.

Bardzo ważne jest umeblowanie nieruchomości. Mieszkania na doby muszą być kompletnie wyposażone. Ważne są meble, ale również sprzęty codziennego użytku. Talerze, garnki w kuchni, czysta pościel oraz ręczniki. Nie można zapomnieć o takich rzeczach jak deska do prasowania, suszarka do włosów czy suszarka do odzieży.

Warto również pamiętać, że w mieszkaniu musi być dostęp do internetu. Turyści muszą sprawdzić, jakie atrakcje są w pobliżu, jak do nich dojechać, a przede wszystkim jaka będzie pogoda.

Jak promować swoje mieszkanie?

Wynajem mieszkań na doby to szansa na uzyskanie wyższego dochodu niż w czasie wynajmu długoterminowego. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ciągła praca, która zajmuje bardzo dużo czasu.

Turyści zazwyczaj przyjeżdżają na kilka dni. Następnie trzeba mieszkanie ponownie przygotować do wynajmu. Kolejni najemcy muszą dostać mieszkanie, które jest czyste i estetyczne. Czyste ręczniki, schludna toaleta, elegancka pościel. O tym nie można zapomnieć!

Turyści szukają noclegów w internecie. Trzeba zadbać, by nasze mieszkanie ukazało się na portalach turystycznych, w bazach noclegowych czy popularnych portalach z ogłoszeniami o nieruchomościach.

Atrakcyjne i zadbane mieszkanie, które znajduje się w dobrej lokalizacji nie powinno długo czekać na kolejnego najemcę. Trzeba jednak pamiętać, że goście wystawiają oceny za spędzony pobyt. To właśnie dzięki nim kolejni najemcy zwracają uwagę na nieruchomość. Pozytywne komentarze to szansa na zwiększenie ruchu w nieruchomości.