penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

Okleina na drzwi
Dom

Okleina na drzwi – jak szybko odmienić swoje wnętrze?

Na pewno wiesz, że wymiana drzwi jest dość droga. Szczególnie kosztowna jest wymiana drzwi wewnętrznych, bo najczęściej oznacza ona konieczność zakupu przynajmniej kilku dopasowanych do siebie skrzydeł. Na szczęście jest dobry sposób na szybkie i tanie odświeżenie drzwi, by lepiej pasowały do aranżacji. Tym sposobem jest użycie okleiny. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Efekt natychmiastowy

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że okleina na drzwi daje natychmiastowy efekt. Wystarczy po prostu ją przykleić. To proste zadanie, które zwykle zajmuje kilkanaście minut. Nawet osoby niedoświadczone sobie z nim poradzą, choć oczywiście będą one musiały bardziej skupić się na zadaniu, by wykonać je precyzyjnie. Niezależnie jednak od czasu, jaki należy poświęcić na oklejenie drzwi, zmiana jest widoczna od razu. Tutaj nie ma mowy o czekaniu aż powierzchnia wyschnie lub o konieczności nałożenia drugiej warstwy. T

Bardzo tanie

Okleina na drzwi wewnętrzne jest też bardzo tania w porównaniu z kosztem zakupu nowych drzwi. To ważne, bo wpływa na zmniejszenie wydatków związanych z remontem. Dzięki okleinie można zrezygnować z wymiany skrzydeł i dać nowe życie tym, które aktualnie są zamontowane. To z kolei oznacza, że nie trzeba też przejmować się demontażem oraz wywozem niepotrzebnych już drzwi. Po co więc inwestować duże sumy, skoro w przystępnej cenie można wykonać renowację. Warto też zaznaczyć, że okleiny są dostępne w setkach wzorów i kolorów. W przypadku zwykłych drzwi wybór jest zdecydowanie mniejszy. Można pozwolić sobie na pewne szaleństwo w aranżacji i wciąż nie martwić się wysokimi kosztami realizacji pomysłu.

Bardzo łatwe do zrealizowania

Oklejenie drzwi jest proste. Nie wymaga ono specjalistycznych narzędzi ani zaawansowanej wiedzy. Oczywiście osoby doświadczone poradzą sobie z tym zadaniem szybciej i sprawniej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zadaniem tym zajął się amator. Okleiny najczęściej są produkowane w formie naklejki. Nie ma więc konieczności szukania odpowiedniego kleju. Wystarczy odtłuścić powierzchnię drzwi, oderwać papier zabezpieczający klej z tyłu okleiny i przyłożyć ją do skrzydła. Następnie należy dokładnie wyrównać całą jej powierzchnię, by nigdzie nie zostały bąbelki powietrza. To dość proste zadanie, choć wymaga cierpliwości. Precyzja jest tutaj bardzo ważna, bo od niej zależy finalny efekt. Okleinę najlepiej jest przyklejać powoli do drzwi i stopniowo usuwać papier zabezpieczający. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że zostanie ona przyklejona krzywo. Zobacz więcej na https://tulup.pl/naklejki-na-drzwi.