penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

marmurowa łazienka
Dom

Jakie zalety ma marmurowa łazienka i dla kobo jest ona dobrym wyborem?

Marmur jest jednym z tych materiałów, który doskonale sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, ale również w klasycznych łazienkach. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na luksusowe i eleganckie wnętrza.

Uniwersalny marmur

Marmur jest bardzo uniwersalnym materiałem, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. W dzisiejszych czasach producenci oferują nie tylko marmurowe blaty, podłogi i ściany, ale również wiele fantastycznych dekoracji. Największą zaletą marmuru jest jego klasyczny charakter i naturalna faktura, która jest w stanie ożywić nawet najbardziej ponure aranżacje wnętrz. Dla wielu osób olbrzymim plusem może okazać się również ponadczasowe wzornictwo, dzięki czemu marmurowa łazienka nawet po wielu latach nie wyjdzie z mody. Marmur wykorzystywany jest nie tylko w łazienkach, ale również w kuchni, a nawet w nowoczesnych ogrodach. Marmurowa łazienka idealnie sprawdzi się w mieszkaniach prywatnych, jak i również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Moda na płytki marmurowe

Producenci mogą pochwalić się bardzo szeroką i różnorodną ofertą płytek marmurowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W łazienkach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście białe i beżowe płytki marmurowe. Coraz większą popularność zdobywa także czarny marmur, dzięki któremu można postawić na kontrast. Pamiętać należy także o tym, że marmury z różnych kopalni znacząco różnią się od siebie, dlatego też można przebierać nie tylko w kolorystyce płytek, ale również w ich twardości i nasiąkliwości. W ostatnim sezonie największym zainteresowaniem cieszy się oryginalny marmur z charakterystycznymi smugami i żyłami, które występują w rozmaitych kolorach.

Marmur na ścianach i podłodze

Jak wspomniano powyżej marmur doskonale sprawdzi się na ścianach i podłodze. Jest to doskonały wybór dla osób, które poszukują eleganckich i odpornych na uszkodzenia mechaniczne okładzin ściennych/podłogowych. Marmurowa łazienka prezentuje się naprawdę bardzo zjawiskowo i do złudzenia przypomina arcydzieła wykute w skale. Nie można zapominać także o tym, że marmurowe płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nie trzeba marnować całego dnia na sprzątaniu łazienki. Najlepiej postawić na specjalne preparaty do czyszczenia marmuru, które dodatkowo podkreślają błysk naturalnego kamienia. Płytki marmurowe doskonale przewodzą ciepło. Jeżeli chodzi o dodatki, to w łazience doskonale sprawdzą się marmurowe mydelniczki, uchwyty na papier, półeczki i przepiękne wanny.