penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

jak zorganizować szafę
Dom

Jak zorganizować szafę?

Wiosna jest czasem, który sprzyja generalnym porządkom, szczególnie tym w zakresie naszej garderoby. Każdego z nas dopada czasem legendarny problem pod tytułem „nie mam co na siebie włożyć”. Tymczasem okazuje się, że w czeluściach naszej szafy odnajdujemy prawdziwe perełki, o których zupełnie zapomnieliśmy. Jak zorganizować szafę, aby dokładnie wiedzieć co się w niej znajduje?

Generalne porządki

Pierwszym krokiem, który należy podjąć jeśli interesuje nas jak zorganizować szafę, jest jej całkowita reorganizacja. Generalne porządki w szafie polegają dokładnie na pozbyciu się wszystkich rzeczy, których nie nosiliśmy od lat. Wyrzucając stare ubrania powinniśmy pozbyć się wszystkich sentymentów. Działanie w stylu „tego nie wyrzucę, bo ma znacznie symboliczne” nie przyniesie żadnych efektów, a w konsekwencji nasza szafa będzie stale jednym wielkim chaosem.

Oczywiście mówiąc o pozbywaniu się swoich ubrań nie chodzi tylko o wyrzucanie ich do kosza, choć pewnie znajdą się takie, których przysłowiowe drugie życie już nie czeka. Ubrania, które nie wpisują się w nasz rozmiar, lub które po prostu przestały się nam podobać, możemy oddać, a jeśli są w naprawdę dobrym stanie – sprzedać. W ten sposób zyskujemy nie tylko przestrzeń w szafie, ale także dodatkową gotówkę.

Minimalizm i garderoba kapsułowa

Garderoba kapsułowa to pojęcie, które budzi w ostatnim czasie niemałe zainteresowanie. Zresztą podobnie jak sam minimalizm. Główną ideą garderoby kapsułowej jest dobranie klasycznych elementów ubioru w taki sposób, aby pasowały one ze sobą w różnych kombinacjach. Warto pamiętać, że klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto mieć w swojej szafie ponadczasowe ubrania typu klasyczne jeansy, biała koszula czy marynarka.

Minimalizm pozwala nie tylko cieszyć się uporządkowaną przestrzenią w garderobie, ale jest także przyjazny środowisku. Warto o tym pamiętać przy organizacji swojej szafy.

Jak podzielić przestrzeń w szafie?

Wiele osób marzy o tym, aby ich szafa była uporządkowana, ale nie każdy wie jak zorganizować szafę. Przede wszystkim należy ustalić jeden schemat i trzymać się go od samego początku do końca. Niektórzy decydują się na porządkowanie i organizowanie swoich ubrań zgodnie z porą roku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala utrzymać porządek w szafie. Ubrania można także organizować kierują się zupełnie innymi kryteriami. Można na przykład ułożyć ubrania zgonie z ich kolorystyką lub oddzielić ubrania do codziennego użytku od tych, które zakładamy do pracy i na szczególne okazje.