penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

bateria umywalkowa
Dom

Jak wybrać idealną baterię umywalkową?

Bateria umywalkowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Mimo tego, że sama w sobie jest raczej niepozorna, sięgając po armaturę o ciekawym, dopasowanym do stylistyki pomieszczenia designie, można uzyskać fantastyczne, oryginalne efekty wizualne. Nowoczesne baterie umywalkowe oferują praktyczną funkcjonalność, z którą warto się zapoznać przed zakupem konkretnego rozwiązania.

Baterie umywalkowe i ich najważniejsze funkcje

Baterie umywalkowe występują w wersji ściennej, stojącej na blacie lub ceramice. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od efektu wizualnego, jaki chcemy uzyskać oraz rodzaju umywalki i szafki, jaką dysponujemy. Baterię kupimy także w wersji jednouchwytowej, dwuuchwytowej i bezdotykowej. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od naszych preferencji. Nowoczesne baterie umywalkowe posiadają dodatkowe udogodnienia – rozwiązania marki Roca są wyposażone w funkcję Cold Start, w której uchwyt baterii ustawiony jest domyślnie na wodzie zimnej. Aby uzyskać dostęp do ciepłej wody, uchwyt należy przekręcić w lewo. Ten prosty manewr pozwala uniknąć przypadkowego uruchomienia pieca oraz oszczędzać energię, eliminując przy tym niepotrzebną emisję CO2 do atmosfery. Specjalna powłoka EverShine pozwala natomiast na dłużej zachować blask i piękno armatury.

Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne baterie bezdotykowe, które wielu osobom kojarzą się z łazienkami w miejscach publicznych. Od kilku lat możliwe jest jednak umieszczenie tego typu rozwiązań w każdej prywatnej łazience. Warto zrobić to z kilku istotnych powodów. Po pierwsze, baterie umywalkowe bezdotykowe są znacznie bardziej higieniczne w użytkowaniu. Kontrolowane zużycie wody pozytywnie wpływa natomiast na rachunki pozwalając oszczędzać pieniądze oraz mieć swój wkład w troskę o środowisko naturalne. Inną, nie mniej istotną ich zaletą jest znacznie łatwiejsze utrzymanie powierzchni baterii w czystości, gdyż w codziennym użytkowaniu nie ma ona bezpośredniej styczności z dłońmi. Do tej kategorii produktów zaliczają się baterie elektroniczne dostępne w aż trzech seriach marki Roca – Loft, L20 i L70-E.

bateria umywalkowa

Design i jakość nowoczesnych baterii umywalkowych

Baterie umywalkowe pełnią w łazience nie tylko funkcję stricte użytkową, lecz są swoistą ozdobą i dopełnieniem wystroju wnętrza. W sprzedaży dostępne są rozwiązania o różnych kształtach, stylach, formach, a nawet kolorach, co pozwala odnaleźć wśród nich baterię idealnie dopasowaną do osobistej koncepcji wystroju wnętrza i pozostałych elementów dekoracyjnych. Poszukując trwałych, solidnych i estetycznych baterii umywalkowych warto zwrócić szczególną uwagę na propozycje marki Roca. W jej ofercie znajduje się bardzo szeroki i zróżnicowany wybór rozwiązań, które w dodatku reprezentują świetny stosunek jakości do ceny.

bateria do umywalki

Nowoczesne baterie umywalkowe Roca, oprócz klasycznego chromowanego wykończenia dostępne są także w innych, modnych kolorach. W kolekcji Insignia znajdziemy armaturę w niezwykle eleganckim i luksusowym kolorze Titanium Black, który przepięknie podkreśli wystrój każdego nowocześnie urządzonego wnętrza. Ciemna kolorystyka świetnie pasuje do stylu łazienek urządzonych w modnym w ostatnich latach stylu industrialnym. Kolor Rose Gold to z kolei idealna propozycja dla miłośników stylu glamour, w którym niezwykle pożądane są złote ozdoby i dodatki dekoracyjne o biżuteryjnym wykończeniu. Kształt baterii Insignia jest bardziej zaokrąglony, podczas gdy baterie Naia posiadają bardziej ascetyczną formę. Dodatkowo, armatura została wyposażona we wspomnianą wyżej funkcję Cold Start, w której standardowe ustawienie uchwytu jest ustawione w pozycji wody zimnej, co pozytywnie wpływa na ekologię oraz pozwala każdemu z nas mieć wkład w troskę o środowisko naturalne.