penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

tapeta do sypialni
Wnętrza

Jak wybrać idealną tapetę do sypialni?

Wiele osób jest przekonanych, że tapety to przeżytek. Nic bardziej błędnego! Nowoczesne tapety są wysokiej jakości, mają piękne wzory i są świetnym sposobem na ożywienie pokoju. Jak wybrać tapety do sypialni, by sprzyjały odpoczynkowi?

Jak wybrać wzór i kolor?

Sypialnia to pokój, w którym odprężamy się po trudach dnia. Wymaga wystroju, który będzie spokojny i sprzyjający relaksowi.

Wybierając tapety do sypialni warto skoncentrować się na spokojnych, stonowanych kolorach. Unikanie krzykliwych kolorów oraz wzorów to dobry pomysł. Taka tapeta, która zachwyci nas w pierwszej chwili może okazać się męcząca po dłuższym czasie.

Kolejnym elementem wyboru tapety do sypialni jest dopasowanie jej do stylistyki pokoju. Do sypialnie nowoczesnej idealna będzie tapeta ze wzorem geometrycznym. Bardzo ciekawie wyglądają wizerunki znanych osób złożone z małych kwadracików, które przypominają piksele.

W sypialni w stylu skandynawskim sprawdzi się delikatna tapeta z wizerunkiem drzew, zamglonych pól czy pastelowych liści. Tapeta do sypialni retro może mieć deski, cegłę czy kamień. Pięknie również wyglądają wzory przypominające sypialnie naszych babć.

Tapeta do sypialni glamour może być czarna w duże, mocne kwiaty. Świetnie również będą wyglądały złote lub srebrne elementy dekoracyjne.

Gdzie powiesić tapetę?

Tapeta do sypialni nie musi być umieszczona na wszystkich ścianach pokoju. Takie rozwiązanie może optycznie zmniejszać pomieszczenie i sprawiać, że będzie ono przytłaczające.

Tapetę w sypialni można umieścić na ścianie nad łóżkiem. Świetnie będą wyglądały delikatne kwiaty, pikowany wzór czy eleganckie, duże kwiaty.

W małej sypialni warto wykorzystać tapety 3D. Tunel, geometryczne wzory czy czarne trójkąty optycznie powiększą sypialnię. Jeżeli sypialnia jest długa tapetę należy umieścić na krótszej ścianie, która będzie wydawała się dłuższa niż jest w rzeczywistości.

Tapeta do sypialni 3D we florystyczne wzory nie tylko powiększy optycznie pokój, ale również pomoże stworzyć wnętrze delikatne i romantyczne, w którym odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.

Tapetę w sypialni można również umieścić na ścianie naprzeciwko łóżka. Bardzo często właśnie tam panie lubią ustawiać toaletki, które są bardzo pożądanym meblem w sypialni. Tak wykorzystana tapeta będzie niebanalną ozdobą ściany i damskiego kącika. Jednocześnie będzie dobrze widoczna, co pozwoli podziwiać tapetę, gdy kładziemy się w łóżku, by odpocząć.

Tapeta do sypialni to idealny sposób na ożywienie wnętrza. Niebanalny wzór sprawi, że pokój będzie wyjątkowy. Trzeba jednak pamiętać, że sypialnia to pokój, w którym przede wszystkim odpoczywamy.