penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

palenisko w ogrodzie
Ogród

Jakie palenisko w ogrodzie jest najlepsze?

Dobrze zagospodarowany ogród to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku, a zwłaszcza w sezonie letnim. W każdym dobrze wyposażonym ogrodzie nie powinno zabraknąć miejsca na ognisko. Jakie wybrać palenisko do ogrodu, aby biesiadowanie zawsze sprawiało mnóstwo przyjemności?

Czym charakteryzuje się palenisko w ogrodzie?

Dziś w nowoczesnych ogrodach, oprócz zadbanych rabat kwiatowych oraz krzewów ozdobnych nie brakuje także miejsca, w którym domownicy miło spędzają czas. Oprócz praktycznych dodatków oraz oryginalnych dekoracji istotnym elementem każdego nowoczesnego ogrodu jest palenisko. Pozwala ono na bezproblemowe rozpalanie ognia w ogrodzie bez konieczności niszczenia trawnika.

Palenisko ogrodowe zostało stworzone przede wszystkim z myślą o tych osobach, którzy uwielbiają praktyczne rozwiązania oraz którym zależy na estetycznym wyglądzie przydomowego ogrodu.

Dziś w sprzedaży wybór palenisk ogrodowych jest przeogromny. Zazwyczaj posiadają on kształt misy z nóżkami, która pozwala w każdej chwili rozpalić ognisko w bezpieczny sposób oraz bez naruszania powierzchni znajdującego się w ogrodzie trawnika.

Rodzaje palenisk ogrodowych

Wiele osób często zastanawia się jakie palenisko byłoby najbardziej odpowiednie do ich ogrodu. Jakie zatem wybrać, aby móc w każdej chwili rozpalić ogień bez szkody dla trawnika?

Dobrym wyborem jest palenisko betonowe, które charakteryzuje się tym, że jest bardzo wytrzymałe. Potrafi ono służyć niezawodnie w każdym ogrodzie przez bardzo długi czas. Niestety wyposażenie przestrzeni ogrodowej w taki element wiąże się z dość dużymi kosztami. Niemniej paleniska z betonu potrafią bardzo uroczo wkomponowć się w stylistykę każdego nowoczesnego oraz gustownie urządzonego ogrodu. Zazwyczaj mają one postać wolnostojącej misy lub bryły, na przykład w kształcie prostopadłościanu z odpowiednim zagłębieniem, w którym umieszcza się drewno. Surowa tekstura betonu z którego zbudowane jest palenisko doskonale komponuje się ze wszystkimi roślinami zielonymi oraz tworzy oryginalny kontrast.

Dobrym wyborem są również paleniska wykonane ze stali, które to swym wyglądem zbytnio nie ustępują tym, które są wykonane z betonu.
Paleniska ze stali charakteryzują się tym, że posiadają bardzo zgrabną budowę oraz optymalne gabaryty. Dzięki temu można je z powodzeniem umieścić nawet w niewielkich ogrodach. Stalowe paleniska nie są ciężkie, zatem można je bez problemu przenieść i ustawić
w innym, bardziej dogodnym miejscu.

W każdym ogrodzie wyposażonym w palenisko można pozwolić sobie na bardzo przyjemne biesiadowanie do białego rana.