penguinrooms.pl

Dom, Remont, Budownictwo

mieszkania w bloku
Nieruchomości

Dlaczego mieszkania w bloku to najlepsza inwestycja?

Zdecydowana większość osób czuje się bezpiecznie gdy regularnie oszczędza ze swoich comiesięcznych dochodów. Ostatecznie jednak najlepszą metodą na oszczędzanie jest znalezienie dobrej inwestycji. Dzięki temu pieniądze mogą zarabiać na siebie, co z całą pewnością gwarantuje jeszcze większy komfort psychiczny. I choć Polacy w różny sposób zarządzają swoimi środkami, inwestycja w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych wyborów.

Dom czy mieszkanie w bloku – co wybrać?

Choć rynek nieruchomości miał pewne wzloty i upadki, nikt nie może dyskutować ze stwierdzeniem, że nieruchomości to wciąż jedna z najpewniejszych form inwestycji. Decydując się na zakup mieszkania lub domu na pewno można mieć tę pewność, że jego wartość wciąż pozostanie bardzo wysoka, nawet w przypadku poważnego kryzysu. I choć sam zakup zazwyczaj jest obarczony dużymi kosztami, w tym wysokiej hipoteki, jest to inwestycja w przyszłość. Jeżeli ma się taką możliwość, nieruchomość można oddać pod wynajem, co zapewnia że sama będzie generowała na tyle zysków, aby umożliwić spłatę hipoteki.
Przy takim planie jednak pojawia się już pewien problem. Wiele osób nie może bowiem zdecydować się co odpowiada im bardziej – dom czy mieszkanie? Jeżeli możliwy ma być wynajem, to mieszkania w bloku są z całą pewnością lepszym wyborem. Mało kto bowiem decyduje się na wynajem całego domu. Dodatkowym plusem na pewno będzie jeżeli wybrane mieszkanie będzie w pobliżu centrum jakieś większego miasta polskiego. Wtedy to pojawia się nieskończenie wiele opcji wśród potencjalnych lokatorów, od studentów począwszy, a skończywszy na imigrantach aktywnych zawodowo.

Zakup mieszkania w bloku – wady i zalety

Podobnie jak dom, mieszkanie też może być w dużej mierze odizolowane od innych nieruchomości, w zależności od budowy danego bloku. Dlatego też mieszkania w bloku należy oceniać na podstawie konkretnych przykładów. Większość z nich jednak wiąże się z takimi wadami jak konieczność kontaktu z sąsiadami, problem z hałasowaniem, a także ogólny limit prywatności jakiej można się spodziewać. Mieszkania w bloku to jednak wspaniała inwestycja dla wszystkich osób z dużych miast. W przeciwieństwie do domów, bloki są zazwyczaj położone w obrębie zasięgu komunikacji miejskiej, co likwiduje konieczność używania samochodu. Oprócz tego mieszkania, jak wspomniano wyżej, są świetnym sposobem na zarobek, co przyspiesza pozbycie się hipoteki. Jak zatem widać, każdy kto pragnie nabyć nieruchomość na pewno powinien rozważyć wybór mieszkania w bloku.